aparat ortodontyczny kielce

Aparat ortodontyczny Kielce

Współczesna ortodoncja poczyniła znaczne kroki w kierunku poprawy komfortu Pacjenta. Dziś można skorzystać z szeregu innowacyjnych rozwiązań, które skracają czas leczenia i ograniczają ilość wizyt kontrolnych do minimum. Nowoczesne aparaty są indywidualnie dopasowane do potrzeb Pacjenta i zapewniają pełną dyskrecję w trakcie leczenia. Korygowanie wad zgryzu jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne.

 

Leczenie ortodontyczne w Nanodent

Leczenie ortodontyczne jest przeznaczone dla osób, które borykaj się z wadami zgryzu, diastemą czy zaburzeniami okluzji. W klinice Nanodent problemy te rozwiązujemy kompleksowo, na podstawie precyzyjnego planu leczenia, stworzonego w oparciu o wyniki profesjonalnych badań diagnostycznych. Zależy nam na uzyskiwaniu spektakularnych efektów w sposób sprawny i komfortowy. Dlatego wprowadziliśmy rozwiązania, które pozwalają naszym Pacjentom uzyskać wymarzony uśmiech w optymalnie krótkim czasie. Aparaty ortodontyczne stosowane w naszej klinice:

 

Aparaty ruchome

Rozwiązaniem przeznaczonym dla najmłodszych Pacjentów są aparaty ruchome. Ich zadaniem jest poprawne ukształtowanie rozwijającego się zgryzu. Wskazaniami do leczenia dziecka tą metodą są m.in. wady wymowy, cofnięta lub wysunięta broda czy oddychanie ustami. Aparaty ruchome nie są zamocowane na stałe w jamie ustnej, lecz można je samodzielnie ściągać. W związku z tym podczas ich stosowania bardzo ważną rolę odgrywa samodyscyplina. Leczenie przyniesie oczekiwane efekty wtedy, gdy mały Pacjent będzie nosił aparat regularnie, zgodnie z zaleceniami ortodonty. Jednak możliwość wyjmowania aparatu z ust to także duża wygoda dla dziecka. Umożliwia swobodne jedzenie i dokładne mycie zębów. Jednocześnie rezultaty, które można uzyskać dzięki aparatom ruchomym są w pełni satysfakcjonujące. Zwykle podjęcie leczenia ortodontycznego odpowiednio wcześnie zapobiega powstawaniu wad zgryzu i pozwala uniknąć konieczności leczenia aparatem stałym w przyszłości.

 

Aparaty stałe z zamkami metalowymi

Bardzo popularną, tradycyjną metodą wad zgryzu jest założenie aparatu stałego z zamkami metalowymi. Ich działanie polega na przesunięciu zębów za pomocą sił wytworzonych przez łuk, który jest utrzymywany w szczelinach zamków ortodontycznych za pomocą ligatur. Zaletą tych aparatów jest stosunkowo niski koszt leczenia oraz potwierdzona skuteczność działania.

 

Aparaty stałe z zamkami kryształowymi

Alternatywę dla aparatów metalowych, które są widoczne na zębach, stanowią aparaty z przeźroczystymi zamkami. Ich działanie jest równie skuteczne, a jednocześnie zapewniają większą dyskrecję. To odpowiednie rozwiązanie dla Pacjentów, którym zależy na zachowaniu swojego wizerunku i pięknego uśmiechu w trakcie leczenia.

 

Jak przebiega leczenie ortodontyczne?

Pierwszym etapem leczenia ortodontycznego jest wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz bada stan zdrowia jamy ustnej Pacjenta, weryfikuje problemy związane ze zgryzem i przeprowadza kompleksową diagnostykę. Dzięki temu może dobrać najskuteczniejszą metodę leczenia, którą zawsze omawia wspólnie z Pacjentem. Ostateczna decyzja dotycząca wyboru aparatu ortodontycznego poprzedzona jest rozmową o potrzebach i oczekiwaniach Pacjenta.

Czas trwania leczenia ortodontycznego jest uwarunkowany rodzajem wady zgryzu oraz metodą jej korekcji. Zazwyczaj aparat należy nosić od 12 do 24 miesięcy. W tym czasie bardzo ważne jest regularne uczęszczanie na wizyty kontrolne, podczas których lekarz ortodonta zweryfikuje stan uzębienia i postępy leczenia. Dzięki temu będzie ono przebiegało zgodnie z planem i powinno zakończyć się w przewidzianym terminie z oczekiwanymi efektami.

Od momentu założenia gotowego aparatu, leczenie z perspektywy Pacjenta będzie polegało na skrupulatnym dbaniu o higienę jamy ustnej oraz systematycznym odwiedzaniu gabinetu stomatologicznego. Dbanie o higienę jamy ustnej jest wyjątkowo ważne w trakcie noszenia aparatu. Warto skonsultować z lekarzem wybór odpowiedniej szczoteczki oraz specjalnych akcesoriów, służących do oczyszczania trudno dostępnych miejsc.

 

Czy aparat ortodontyczny można założyć w każdym wieku?

Wbrew stereotypom leczenie ortodontyczne nie jest domeną nastolatków. Można je przeprowadzić w każdym wieku. Należy jednak pamiętać, że u osoby dorosłej leczenie trwa na ogół dłużej niż u młodzieży. Jest to spowodowane większym uwapnieniem kości, które w związku z tym trudniej jest uformować. Niemniej jednak rezultaty leczenia będą równie satysfakcjonujące.

 

Co możesz teraz zrobić?

Nigdy nie jest za późno, by zdecydować się na założenie aparatu ortodontycznego. Skorygowanie wady zgryzu może zmienić Twoje życie na lepsze, podnieść funkcjonalność jamy ustnej, wyrównać proporcje twarzy i poprawić estetykę uśmiechu. Jeśli wahasz się z podjęciem decyzji o leczeniu, umów się na konsultację z naszym specjalistą, aby dowiedzieć się, jakie rozwiązanie przyniesie najlepsze rezultaty w Twoim przypadku.

WYPEŁNIJ FORMULARZ LUB ZADZWOŃ
POD NUMER 41 362 13 63 I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ.

Zostaw nam wiadomość

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia? Jesteś gotowy poznać naszych lekarzy i ekspertów stomatologii?

Wypełnij poniższy formularz i umów się na konsultacje!