Kluczem do przeprowadzenia skutecznego leczenia jest prawidłowa diagnoza. W Nanodent doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego inwestujemy w sprzęt, dzięki któremu możemy przeprowadzić diagnostykę na światowym poziomie. Kompleksowe badania oraz specjalistyczne zabiegi przeprowadzamy przy użyciu mikroskopu, który umożliwia dokładną analizę stanu jamy ustnej Pacjenta.

 

Kiedy przeprowadzamy leczenie pod mikroskopem?

Mikroskop najczęściej wykorzystywany jest w przypadku leczenia kanałowego. Zwłaszcza w bardziej zaawansowanych przypadkach sprzęt ten może okazać się niezbędny do dokładnego zbadania wszystkich tkanek. Dzieje się tak, kiedy ząb ma nietypową budowę anatomiczną (np. wąskie kanały, zakrzywione korzenie). Precyzja mikroskopów często umożliwia nam uratowanie zęba, który w przeciwnym razie musiałby zostać usunięty. Jednak urządzenia te mogą znaleźć zastosowanie także w innych działach stomatologii.

 

Gdzie znajdują zastosowanie mikroskopy?

 • leczenie endodontyczne (kanałowe),
 • chirurgia stomatologiczna,
 • protetyka,
 • stomatologia zachowawcza,
 • stomatologia dziecięca,
 • leczenie implantologiczne,
 • leczenie próchnicy,
 • zabiegi na tkankach miękkich,
 • zabiegi higieniczne,
 • diagnostyka.

 

Jak przebiega leczenie pod mikroskopem?

Z perspektywy Pacjenta zabieg z użyciem mikroskopu niewiele różni się od tradycyjnego leczenia. Sprzęt ten daje jednak znacznie większe możliwości lekarzowi, pozwalając na dokładne zbadanie nawet trudno dostępnych miejsc. Mikroskop jest w stanie powiększyć obraz pola zabiegowego nawet 25-krotnie. Dzięki temu lekarz stomatolog może uzyskać maksymalną precyzję, która znacznie zwiększa skuteczność zabiegu.

Zalety mikroskopów:

 • uzupełniają kompleksową diagnostykę,
 • pozwalają dotrzeć nawet do mocno zakrzywionych i niedrożnych kanałów zęba,
 • umożliwiają dostrzeżenie nawet niewielkich zmian patologicznych,
 • gwarantują przeprowadzenie zabiegu w bezpiecznych warunkach.
image

Nanodent Wysoko oceniany dentysta w kielcach

Mamy już ponad 8 000 zadowolonych pacjentów

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Nanodent za ich profesjonalne podejście do klienta i współpracę. Dr.Ciesielski i Dr.Wiaterek dobrze wiedzą co robią, przy tym dokładnie wyjaśniają stan zębów oraz proponowane leczenie. Wiedzialam że mogę im zaufać i się nie pomyliłam. Z całą pewnością będę polecać klinikę Nanodent. Thank you Nanodent for your professionalism, expertise and accommodations.

Magdalena Lim

Jestem pacjentką gabinetu Nanodent od niedawna, jestem zachwycona poziomem, jakością wykonywanych usług, oraz wiedzą dentystów. Trafiłam tam z polecenia(poczta pantoflowa-jedź tam na pewno Ci pomoże).Mam porównanie jak można wyleczyć zęba w innych gabinetach nawet jeśli chodzi o założenie zwykłej plomby.
Większość ubytków miałam robione pod mikroskopem, efekt końcowy niesamowity - ciężko odróżnić zęba leczonego od zdrowego. Ja się zgłosiłam z poważniejszym problemem niż zwykła plomba, dokuczało mi zgrzytanie zębami przez co je ścierałam i dopiero dr Ciesielski pomógł mi. Odbudował mi zęby i poprowadził leczenie tak iż problem z którym się pojawiłam ustąpił.Miałam krótkie starte zęby a mam pięknie odbudowane. Dziękuje za profesjonalizm całej załodze Nanodentu.

Joanna Pietras

W końcu sensowny dentysta, ogarnięte wszystkie zęby, polecam naprawdę warto cena idzie za jakością usługi.

Anna G

Zobacz co o leczeniu w Nanodent Mówią nasi pacjenci

image

10 Rzeczy

które powinieneś wiedzieć zanim wybierzesz dentystę

Zostaw nam wiadomość

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia? Jesteś gotowy poznać naszych lekarzy i ekspertów stomatologii?

Wypełnij poniższy formularz i umów się na konsultacje!