implant zęba kielce

Implant zęba Kielce

Implanty to wykonane z tytanu kilkumilimetrowe elementy, kształtem przypominające śrubkę, które wszczepia się w miejsce brakujących zębów. Ich zadaniem jest zastępowanie utraconego korzenia. Dzięki wykorzystaniu biokompatybilnych materiałów implant w pełni zrasta się z kością i jest traktowany przez organizm jak własna tkanka. Dlatego jest to rozwiązanie stałe, które przy zachowaniu prawidłowej higieny jamy ustnej może służyć Pacjentowi nawet dożywotnio.

Implant dentystyczny stanowi filar, na który zakładana jest praca protetyczna. W zależności od rozległości ubytków może być to korona, most lub proteza całościowa. Struktura takiego rozwiązania przypomina budowę anatomiczną zęba, składającego się z korzenia i części naddziąsłowej. Dzięki temu uzupełnienia protetyczne zamocowane na implantach funkcjonują podobnie jak naturalne uzębienie, zapewniając Pacjentowi maksymalny komfort użytkowania i możliwość powrotu do dawnego stylu życia. Zaletą tej metody jest również doskonały efekt estetyczny w postaci pięknego i naturalnie wyglądającego uśmiechu.

 

Implantologia – droga do trwałego i pięknego uśmiechu

Leczenie braków w uzębieniu za pomocą implantów dentystycznych to prawdziwa rewolucja w stomatologii, gwarantująca korzyści niemożliwe do uzyskania za pomocą tradycyjnych metod. Zrekonstruowane w ten sposób uzębienie wygląda i funkcjonuje zupełnie tak jak naturalne zęby stałe. Ze względu na stabilne i trwałe utrzymywanie się w jamie ustnej rozwiązanie to charakteryzuje się znacznie większym komfortem użytkowania niż protezy ruchome. Natomiast brak konieczności ingerowania w strukturę pozostałych, zdrowych zębów daje odbudowom na implantach przewagę nad mostami protetycznymi, których zamocowanie wymaga oszlifowania zębów sąsiadujących.

Implantologia jest doskonale udokumentowaną i przebadaną dziedziną, nad której rozwojem pracują eksperci na całym świecie. Współczynnik powodzeń zabiegów implantologicznych sięga nawet 96%. Dzięki temu jest to najefektywniejsza metoda uzupełniania braków zębowych, która stanowi świetne rozwiązanie zarówno dla Pacjentów posiadających pojedyncze braki, jak i borykających się z całkowitym bezzębiem.

 

Jak wygląda przebieg leczenia implantologicznego?

 

  1. Rozpoczynamy od konsultacji, podczas której lekarz rozmawia z Pacjentem o jego potrzebach i oczekiwaniach. Przeprowadza także weryfikację stanu zdrowia jamy ustnej i proponuje najlepszą metodę leczenia, dostosowaną do jego indywidualnych uwarunkowań.

  2. Przeprowadzona zostaje także precyzyjna diagnostyka, na podstawie której lekarz planuje dokładnie cały przebieg leczenia implantologicznego. To pozwala przewidzieć jego rezultaty i skutecznie osiągnąć cel w optymalnym czasie.

  3. Podczas drugiej wizyty zostaje przeprowadzona implantacja. Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu implantu w miejsce brakującego korzenia zęba. Jego przebieg jest dokładnie zaplanowany przez zespół ekspertów. Ponadto zabieg jest zawsze przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, wykonywanym przy pomocy nowoczesnego systemu QuickSleeper, który umożliwia zupełnie bezbolesne podanie anestetyku.

  4. Po tygodniu od wszczepienia implantów przeprowadzana jest wizyta kontrolna, podczas której lekarz weryfikuje, jak przebiega proces gojenia się miejsca pozabiegowego. W zależności od indywidualnych uwarunkowań anatomicznych Pacjenta do całkowitego wygojenia może minąć od 6 do 12 tygodni.

  5. Kiedy implant całkowicie zrośnie się z kością, zostaje do niego zamocowany łącznik. Jego zadaniem jest połączenie implantu dentystycznego z pracą protetyczną (koroną, mostem czy protezą) i jej stabilne utrzymanie w jamie ustnej. Praca protetyczna jest wykonywana indywidualnie dla każdego Pacjenta. Na podstawie wycisku uzębienia technik dentystyczny wykonuje pracę protetyczną, idealnie dostosowaną do potrzeb Pacjenta. Posiadanie własnego laboratorium protetycznego w naszej klinice pozwala nam znacznie skrócić czas leczenia.

  6. Gotowa praca protetyczna jest przymierzana przez Pacjenta, który wraz z lekarzem może ocenić ją pod względem funkcjonalnym i estetycznym. Na tym etapie możliwe jest wprowadzenie ostatnich poprawek. Ich realizacja przebiega w naszej klinice bardzo sprawnie ze względu na bezpośrednią współpracę lekarza dentysty z naszym laboratorium protetycznym. Po zamocowaniu pracy protetycznej Pacjent powinien uczęszczać na regularne wizyty kontrolne, które są warunkiem gwarancji na implanty dentystyczne.

 

Zalety implantów:

 

  • Długotrwałe rozwiązanie - prawidłowo wszczepiony implant zęba może służyć Pacjentowi nawet przez całe życie. Wykorzystanie wytrzymałych, biokompatybilnych materiałów to gwarancja trwałości tego rozwiązania.

  • Komfort użytkowania –  Pacjenci posiadający implanty dentystyczne przyznają, że ich użytkowanie praktycznie nie różni się od posiadania naturalnego uzębienia stałego.  Rozwiązanie to zapewnia maksymalną wygodę, umożliwia swobodne, spontaniczne uśmiechanie się i spożywanie ulubionych produktów bez obaw. W przypadku prac protetycznych mocowanych na implantach nie ma konieczności stosowania klejów do stabilizacji protezy, czy wyciągania jej z ust w celu jej umycia.

  • Poprawa wymowy – zarówno u osób borykających się z rozległymi brakami zębowymi czy bezzębiem, jak i wśród użytkowników tradycyjnych protez ruchomych pojawiają się wady wymowy, takie jak seplenienie. Odbudowa protetyczna założona na implantach eliminuje ten problem. Dzięki trwałemu i stabilnemu osadzeniu protezy Pacjent odzyskuje piękną dykcję i nie musi obawiać się, że proteza może wypaść np. podczas śmiechu, głośnej rozmowy czy kichnięcia.

  • Doskonała estetyka – prace protetyczne założone na implantach dentystycznych doskonale naśladują piękno natury. Ich kształt, kolor i struktura sprawiają, że trudno odróżnić je od uzębienia stałego. Dzięki temu Pacjent może cieszyć się zdrowym, pięknym i naturalnie wyglądającym uśmiechem.

 

Dla kogo przeznaczone są implanty dentystyczne?

Implanty są doskonałym rozwiązaniem praktycznie dla każdego Pacjenta, niezależnie od rozległości ubytków w uzębieniu. Dzięki nim możemy zrekonstruować pojedynczy brakujący ząb, grupę zębów, a także skutecznie wyleczyć całkowite bezzębie. Rozwój implantologii sprawił, że obecnie nie ma przeciwwskazań do wykonania leczenia ze względu na wiek. Każda osoba dorosła, która odbyła pomyślnie konsultację medyczną z lekarzem może poddać się zabiegowi implantacji. Niektóre przypadki wymagają jednak uprzedniej konsultacji ze specjalistami innych dziedzin. Jeśli występują choroby przyzębia – przed wszczepieniem implantów konieczna będzie wizyta u lekarza periodontologa i całkowite wyeliminowanie stanu zapalnego. Natomiast osoby cierpiące na cukrzycę powinny być pod stałą kontrolą diabetologa. Jeśli jednak choroba jest stabilna – nie stanowi ona przeszkody do założenia implantów dentystycznych.

 

Kiedy warto zdecydować się na implanty?

 

  • Pojedyncze braki zębowe powstają często na skutek urazów mechanicznych lub zaawansowanej próchnicy, która nie poddaje się leczeniu. Często bywają bagatelizowane, szczególnie jeśli utracony ząb znajdował się w odcinku bocznym, niewidocznym podczas uśmiechu. Takie podejście pociąga za sobą nieprzyjemne konsekwencje, ponieważ nawet pojedynczy brak zębowy, jeśli jest nieleczony, może stać się przyczyną zaniku kości. Proces ten prowadzi do przesunięć w uzębieniu, zaburzeń okluzji i niekorzystnych zmian w rysach twarzy. Wszystkim tym konsekwencjom zapobiega wszczepienie implantu dentystycznego, który odpowiednio obciąża kość i przywraca jamie ustnej funkcjonalność. W przypadku pojedynczych braków najczęściej stosuje się koronę protetyczną, która zostaje trwale zamocowana na uprzednio wszczepionym implancie.

  • Kilka sąsiadujących ze sobą ubytków w uzębieniu można uzupełnić za pomocą kilku koron osadzonych na implantach dentystycznych. Alternatywnym rozwiązaniem jest założenie mostu protetycznego na implantach. W przypadku tej metody do odbudowy 3 zębów wystarczy wszczepienie dwóch implantów po obu krańcach luki, co znacznie ogranicza koszty leczenia.  

  • Bezzębie to sytuacja, w której zostały utracone wszystkie zęby. Tradycyjną metodą leczenia jest w tym przypadku proteza ruchoma, której użytkowanie nie jest w pełni komfortowe. Wymaga bowiem stosowania specjalnych klejów, które utrzymują protezę w jamie ustnej. W przypadku rozwiązań ruchomych występuje ryzyko, ze proteza przemieści się lub wypadnie. Ponadto nie zapobiegają one zanikowi kości. Atrakcyjną alternatywą dla standardowej metody jest  proteza mocowana na implantach. To doskonała perspektywa dla Pacjentów, którzy są już zmęczeni użytkowaniem ruchomej protezy. Proteza stała to niezwykle komfortowe i stabilne rozwiązanie, pozwalające na powrót do dawnego stylu życia. Dzięki niemu Pacjenci mogą ponownie cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem oraz smakiem ulubionych potraw.

 

Zostaw nam wiadomość

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia? Jesteś gotowy poznać naszych lekarzy i ekspertów stomatologii?

Wypełnij poniższy formularz i umów się na konsultacje!