korony na zęby kielce

Korony na zęby Kielce

Ząb człowieka zbudowany jest z korony i korzenia. Korona, to część  zęba widoczna ponad linią dziąseł. Jeśli ząb ulegnie uszkodzeniu, zostanie utracony lub musi zostać poddany ekstrakcji – doskonałym sposobem na jego rekonstrukcję jest wykonanie korony protetycznej. W przypadku bardziej rozległych braków dobrze sprawdzą się natomiast mosty protetyczne.

 

Jakie są skutki nieleczonych braków zębowych?

Niepełne uzębienie niesie za sobą negatywne konsekwencje zarówno dla zdrowia, jak i dobrego samopoczucia. Bagatelizowanie problemu grozi ryzykiem poważnych powikłań. Nawet utrata pojedynczego zęba może pociągać za sobą liczne problemy związane z narządem żucia. Przy brakach zębowych może dochodzić do przeciążeń, zęby zaczynają się przemieszczać, co może powodować wady zgryzu i zaburzenia okluzji. Ponadto po utracie zęba następuje proces zaniku kości. Jeśli nie jest ona odpowiednio obciążona naturalnym korzeniem, zaczyna jej stopniowo ubywać. Ma to również niekorzystny wpływ na rysy twarzy. Proporcje stają się zaburzone i powstają zmarszczki. Braki zębowe oddziałują także na stan całego organizmu. Gdy przeżuwanie pokarmów jest utrudnione, istnieje ryzyko, że Pacjent wykluczy z diety produkty, sprawiające mu dyskomfort, co grozi niedostarczeniem odpowiedniej ilość witamin i mikroelementów. Ponadto źle pogryzione pożywienie obciąża układ pokarmowy. Te wszystkie negatywne konsekwencje jednoznacznie wskazują na konieczność uzupełnienia każdego braku zębowego.

 

Leczenie protetyczne w Nanodent

W naszej klinice stawiamy na kompleksową odbudowę uśmiechu naszych Pacjentów. Z myślą o ich komforcie stworzyliśmy własne laboratorium protetyczne. Dzięki współpracy lekarza stomatologa i technika dentystycznego możemy w krótkim czasie nanosić wszelkie niezbędne poprawki na realizowane uzupełnienia protetyczne. To pozwala nam kreować korony, mosty i protezy perfekcyjnie dopasowane do indywidualnych uwarunkowań Pacjentów, uwzględniające ich osobiste preferencje. Oczekiwanie na gotową pracę zostaje znacznie skrócone, dzięki czemu doskonałe efekty osiągamy w optymalnym czasie.

 

Korony

Rodzajem stałego uzupełnienia protetycznego, które zastępuje pojedyncze braki w uzębieniu jest  korona. Może ona pełnić różne funkcje. Nałożona na uszkodzony ząb ma na celu wzmocnienie go i poprawę jego kształtu. Po leczeniu kanałowym może stanowić sposób na estetyczne i trwałe zamknięcie leczonego zęba. Natomiast w przypadku utraty zęba może stanowić jego uzupełnienie. Taka sytuacja wymaga połączenia z leczeniem implantologicznym. Implant to wykonany z biokompatybilnego tytanu element, imitujący naturalny korzeń zęba. Zostaje wszczepiony w miejsce braku zębowego i stanowi filar, na którym założona zostaje korona. Takie rozwiązanie gwarantuje najbardziej satysfakcjonujące rezultaty, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

 

Mosty  

W razie konieczności uzupełnienia kilku ubytków w uzębieniu, które znajdują się obok siebie doskonałe rozwiązanie stanowią mosty protetyczne. Składają się one z kilku połączonych ze sobą koron. Tak skonstruowana praca protetyczna zostaje zamocowana w dwóch skrajnych punktach na naturalnych zębach Pacjenta, sąsiadujących z luką lub na uprzednio wszczepionych implantach dentystycznych. Pierwsze rozwiązanie wymaga oszlifowania zębów, mających stanowić filar dla pracy protetycznej, natomiast drugie – podobnie jak w przypadku koron poprzedzone jest leczeniem implantologicznym.

 

Proces leczenia w Nanodent krok po kroku

Zarówno założenie koron, jak i mostów protetycznych charakteryzuje się podobnym procesem leczenia. Zasadnicze etapy w obu przypadkach opierają się na takim samym schemacie.


1. Konsultacja i diagnostyka

W Nanodent zawsze leczenie rozpoczynamy rozmową z Pacjentem, aby poznać jego oczekiwania i potrzeby. Po wstępnym badaniu przeprowadzamy kompleksową diagnostykę obrazową w naszym centrum diagnostycznym. To pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu i w kompleksowy sposób uzyskać wszystkie informacje, niezbędne do skonstruowania planu leczenia.

2. Przygotowanie jamy ustnej do zamocowania pracy protetycznej

Gdy Pacjent zaakceptuje plan leczenia, możemy przejść do zabiegów, mających na celu przygotowanie jamy ustnej do założenia pracy protetycznej. Jeśli zdecydowaliśmy się na zamocowanie korony lub mostu na naturalnych zębach Pacjenta, konieczne będzie ich delikatne zeszlifowanie (w przypadku mostu będzie ono dotyczyło dwóch zębów, znajdujących się na końcach uzupełnianej luki). Jeżeli natomiast podejmujemy leczenie implantologiczne – w pierwszej kolejności przeprowadzamy zabieg implantacji. W tym przypadku konieczne będzie odczekanie na zupełne zagojenie się miejsca zabiegowego i pełną integrację implantu z tkankami.

3. Pobieranie wycisku

Kolejnym etapem jest pobranie wycisku jamy ustnej, który stanowi dla technika dentystycznego podstawę do przygotowania korony lub mostu. W naszej klinice korzystamy z technologii CAD/CAM, która umożliwia wykonanie cyfrowego skanu uzębienia i następnie poddanie go komputerowej edycji. Tak uzyskany projekt charakteryzuje się maksymalną precyzją i umożliwia stworzenie pracy, perfekcyjnie dopasowanej do warunków anatomicznych Pacjenta.

4. Wykonanie pracy protetycznej

Korona lub most zostają przygotowane w naszym laboratorium protetycznym. Wykonuje je technik dentystyczny, który ma możliwość bezpośredniego kontaktu z lekarzem stomatologiem. Dzięki ich stałej komunikacji poprawki nanoszone na pracę mogą być zrealizowane w sposób kompleksowy. Pacjent po przymiarce swojej pracy protetycznej wraz z lekarzem ocenić jej funkcjonalność i walory estetyczne.

5. Zamontowanie pracy protetycznej na stałe

lub mosty wykonywane w naszej pracowni protetycznej cechują się bardzo naturalnym wyglądem. Ich kształt, kolor i struktura sprawiają, że trudno rozróżnić je od naturalnego uzębienia. Jeśli tak wykonana praca w pełni satysfakcjonuje Pacjenta, etapem wieńczącym leczenie protetyczne jest zamocowanie jej na stałe w jamie ustnej. Most zostaje założony w dwóch punktach: na implantach lub zębach stałych, a korona – na pojedynczym filarze. Od tej pory Pacjent może powrócić do dawnego stylu życia i przez kolejne długie lata cieszyć się pełnym, zdrowym uzębieniem. Należy jednak pamiętać o regularnym uczęszczaniu na wizyty kontrolne.

 

Co możesz teraz zrobić?

Nie zwlekaj z uzupełnieniem braków zębowych i nie pozwól, by pogorszyły one jakość Twojego życia. Zainwestuj w zdrowy, piękny uśmiech na całe życie. W Nanodent zapewniamy najwyższą jakość leczenia w optymalnym czasie. 

 

Wypełnij formularz lub zadzwoń 
pod numer 41 362 13 63 i umów się na wizytę.

Poznaj ekspertów wykonujących korony protetyczne

właściciel gabinetu

właściciel gabinetu

Właściciel i założyciel kliniki Nanodent oraz współzałożyciel Pracowni Protetycznej Nano-Tech. Absolwent Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, absolwent studiów w zakresie implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie w Nowym Jorku, absolwent prestiżowego Centrum Szkoleniowego dla lekarzy dentystów KOIS Center w Seattle USA. 

Czytaj dalej

właściciel gabinetu

Absolwent Wydziału Lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W naszym gabinecie zajmuje się leczeniem zachowawczym i endodoncją. Nieustannie udoskonala swoje umiejętności biorąc udział w licznych szkoleniach i kursach z zakresu leczenia interdyscyplinarnego.

Czytaj dalej

Przeczytaj najczęstsze pytania pacjentów zainteresowanych koronami

Czy korony i mosty to rozwiązanie stałe?

Korony i mosty przy prawidłowej higienie jamy ustnej i odpowiednim stosowaniu się do zaleceń lekarza stomatologa powinny spełniać swoje zadanie przez wiele lat.

Jakie są przeciwwskazania do założenia koron i mostów?

Przed założeniem korony lub mostu naturalne zęby powinny zostać wyleczone. Z leczeniem protetycznym należy poczekać, jeśli pojawiły się choroby przyzębia lub występuje mała wysokość zwarcia. W takich przypadkach przed założeniem prac protetycznych należy rozwiązać wymienione problemy.

Czy założenie korony lub mostu jest bolesne?

Zabieg założenia korony lub mostu jest w pełni komfortowy, ponieważ zawsze zostaje wykonany w znieczuleniu miejscowym przy użyciu nowoczesnych technologii umożliwiających bezbolesne podanie środka znieczulającego.

Jak dbać o korony i mosty?

O korony i mosty należy dbać dokładnie tak samo jak o naturalne zęby. Należy zatem myć je co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej - po każdym posiłku. Warto także pamiętać o regularnym uczęszczaniu na wizyty kontrolne.

Czy pod koronę lub most może przedostawać się pokarm?

Nie ma takiej możliwości, ponieważ prace są dokładnie wypełniane i idealnie dopasowane do warunków anatomicznych Pacjenta. Szczelne wykonanie uzupełnień protetycznych zapobiega przedostawaniu się pod nie resztek jedzenia.

image

Nanodent Wysoko oceniany dentysta w kielcach

Mamy już ponad 8 000 zadowolonych pacjentów

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Nanodent za ich profesjonalne podejście do klienta i współpracę. Dr.Ciesielski i Dr.Wiaterek dobrze wiedzą co robią, przy tym dokładnie wyjaśniają stan zębów oraz proponowane leczenie. Wiedzialam że mogę im zaufać i się nie pomyliłam. Z całą pewnością będę polecać klinikę Nanodent. Thank you Nanodent for your professionalism, expertise and accommodations.

Magdalena Lim

Jestem pacjentką gabinetu Nanodent od niedawna, jestem zachwycona poziomem, jakością wykonywanych usług, oraz wiedzą dentystów. Trafiłam tam z polecenia(poczta pantoflowa-jedź tam na pewno Ci pomoże).Mam porównanie jak można wyleczyć zęba w innych gabinetach nawet jeśli chodzi o założenie zwykłej plomby.
Większość ubytków miałam robione pod mikroskopem, efekt końcowy niesamowity - ciężko odróżnić zęba leczonego od zdrowego. Ja się zgłosiłam z poważniejszym problemem niż zwykła plomba, dokuczało mi zgrzytanie zębami przez co je ścierałam i dopiero dr Ciesielski pomógł mi. Odbudował mi zęby i poprowadził leczenie tak iż problem z którym się pojawiłam ustąpił.Miałam krótkie starte zęby a mam pięknie odbudowane. Dziękuje za profesjonalizm całej załodze Nanodentu.

Joanna Pietras

W końcu sensowny dentysta, ogarnięte wszystkie zęby, polecam naprawdę warto cena idzie za jakością usługi.

Anna G

Zobacz co o leczeniu w Nanodent Mówią nasi pacjenci

image

10 Rzeczy

które powinieneś wiedzieć zanim wybierzesz dentystę

Zostaw nam wiadomość

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia? Jesteś gotowy poznać naszych lekarzy i ekspertów stomatologii?

Wypełnij poniższy formularz i umów się na konsultacje!