protetyka stomatologiczna kielce

Protetyka stomatologiczna Kielce

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się odbudową uzębienia Pacjenta niezależnie od ilości braków zębowych. Niejednokrotnie jest uzupełnieniem leczenia implantami zębów. Rozwiązania protetyczne pozwalają przywrócić uśmiech nawet u osób borykających się z bezzębiem.

W Nanodent leczenie protetyczne jest znacznie krótsze ze względu na własną pracownię protetyczną i centrum diagnostyczne, które znajduje się w naszej klinice. Współpraca lekarza z technikiem stomatologicznym pozwala na osiągnięcie najlepszych rezultatów leczenia stomatologicznego. Leczenie protetyczne jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają pojedyncze i większe braki zębowe lub borykają się z bezzębiem.

 

Czym są protezy zębowe?

Protezy to rozwiązania, które pozwalają na zastąpienie brakujących zębów Pacjenta. Mają na celu nie tylko poprawę funkcjonalności jamy ustnej, ale także estetyki twarzy. Zastosowanie koron (pojedyncze braki zębowe), mostów (większe braki zębowe) czy protezy zębowej (bezzębie) umożliwia Pacjentom powrót do normalnego funkcjonowania i znacznej poprawy jakości życia.

Rodzaje protez:

  • protezy całkowite - protezy osiadające mające zastosowanie przede wszystkim w przypadku rozległej lub całkowitej utraty uzębienia,
  • protezy częściowe - stosowane u Pacjentów mających pojedyncze braki w uzębieniu,
  • protezy nieosiadające - znane również jako protezy szkieletowe są podparte na zębach naturalnych (w przypadku ich braku konieczne jest wszczepienie implantów),
  • protezy osiadające - znane również jako akrylowe. Przenoszą siłę żucia na błonę śluzową, a ta przenosi je na kość.

Alternatywą dla protez akrylowych i szkieletowych jest odbudowa braków zębowych na implantach. Leczenie implantologiczne polega na wszczepieniu implantów zębowych w szczęce lub żuchwie, a następnie przymocowaniu do nich na stałe pracy protetycznej. To rozwiązanie na które ze względu na swoje liczne zalety decyduje się coraz więcej osób. Protezy na implantach pozwalają odzyskać pełną funkcjonalność w jamie ustnej, a dodatkowo są rozwiązaniem wyjątkowo estetycznym i dużo bardziej stabilniejszym niż ruchome protezy.

 

Przebieg leczenia protetycznego:

1. Pierwszym etapem leczenia w Nanodent jest wizyta podczas, której dentysta rozmawia z Pacjentem o jego potrzebach i oczekiwaniach oraz korzyściach jakie może przynieść leczenie. Na tej wizycie dokładnie badamy stan uzębienia Pacjenta, po czym przedstawiamy dostępne metody leczenia. W kolejnym kroku Pacjent wspólnie z dentystą podejmuje decyzję dotyczącą dalszego przebiegu leczenia. Po pierwszej wizycie Pacjent otrzymuje też wstępny plan leczenia i kosztorys.

2. Na kolejnej wizycie w zależności od rodzaju leczenia pobierane są wyciski szczęki i żuchwy Pacjenta. Na ich podstawie w naszym laboratorium protetycznym przygotowujemy indywidualną pracę i ustalamy szczegóły dotyczące zwarcia, kształtu i koloru zębów.

3. W następnym etapie Pacjent „przymierza” przygotowaną protezę po czym lekarz dokonuje ostatnich korekt.

4. Na koniec prawidłowo wykonana proteza jest mocowana na stałe. Pacjent do gabinetu przychodzi już tylko na wizyty kontrolne.

 

Dlaczego warto przeprowadzić leczenie protetyczne jak najszybciej?

  • braki w uzębieniu powodują kolejne problemy – utrata nawet pojedynczego zęba może być przyczyną poważniejszych problemów z jamą ustną, rozpoczynając od utraty następnych zębów, a kończąc na wadach ortodontycznych. Dodatkowo należy pamiętać, że zdrowie zębów ma wpływ na cały organizm człowieka.
  • braki w uzębieniu mogą powodować zaburzenia skroniowo-żuchwowe - braki w uzębieniu prowadzą do zaburzeń i dolegliwości skroniowo-żuchwowych, a w konsekwencji do migrenowych bólów głowy, napięcia mięśni szczęki i twarzy, zgrzytania i starć zębów.
  • braki w uzębieniu mogą powodować zaburzenie estetyki twarzy - braki w uzębieniu mogą być przyczyną powstawania zmarszczek oraz doprowadzić do zmiany rysów twarzy, w efekcie Pacjent borykający się z bezzębiem wygląda dużo starzej niż jest w rzeczywistości.

 

Pozsotałe rozwiązania protetyczne stosowane w naszej klinice.

Korony protetyczne to uzupełnienia, które pozwalają na odbudowę bardzo zniszczonych zębów i są doskonałym rozwiązaniem dla Pacjentów u których naturalnej korony zęba nie da się już odbudować przy pomocy materiału kompozytowego. Korony zębów to rozwiązanie stałe (nie można ich wyjąć z ust). Oprócz odtworzenia zęba korona może poprawić jego kształt, wielkość oraz kolor.

  • korony pełnoceramiczne - cechują się najwyższą estetyką wykonania. Dzięki podbudowie z cyrkonu są wyjątkowo wytrzymałe i trwałe. Ze względu na swoje zalety są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem wśród naszych Pacjentów.
  • korony porcelanowe - połączenie estetycznie wyglądającej porcelany z trwałym materiałem. Filarem koron porcelanowych są najczęściej stopy stali o specjalnym składzie. Cechuje je mniejsza estetyka.

Mosty protetyczne - pozwalają na odbudowę brakujących zębów w oparciu o sąsiadujące zęby, które tworzą filary pod most protetyczny. Alternatywą może być most oparty na implantach zębów. Podobnie jak korony, mosty to rodzaj uzupełnień stałych, czyli takich których Pacjent nie może wyjąć z ust. Ze względu na materiał z jakich zostały wykonane, mosty dzielimy na porcelanowe i pełnoceramiczne.

Licówki - cienkie płatki porcelanowe, które są mocowane na zeszlifowane zęby Pacjenta i pozwalają na korektę kształtu, koloru, a nawet długości zęba. Jest to rozwiązanie całkowicie bezpieczne, które pozwala znacznie poprawić estetykę uśmiechu.

Protezy na implantach zębów - zyskująca na popularności forma implantologicznego leczenia bezzębia. Pozwala na odzyskanie pełnej funkcjonalności jamy ustnej oraz wymarzonych efektów estetycznych. Jej główne zalety to wysoki komfort użytkowania oraz stabilność.

Poznaj ekspertów w leczeniu protetycznym

właściciel gabinetu

właściciel gabinetu

Właściciel i założyciel kliniki Nanodent oraz współzałożyciel Pracowni Protetycznej Nano-Tech. Absolwent Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, absolwent studiów w zakresie implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie w Nowym Jorku, absolwent prestiżowego Centrum Szkoleniowego dla lekarzy dentystów KOIS Center w Seattle USA. 

Czytaj dalej

właściciel gabinetu

Absolwent Wydziału Lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W naszym gabinecie zajmuje się leczeniem zachowawczym i endodoncją. Nieustannie udoskonala swoje umiejętności biorąc udział w licznych szkoleniach i kursach z zakresu leczenia interdyscyplinarnego.

Czytaj dalej

Przeczytaj najczęstsze pytania pacjentów do leczenia protetycznego

Jaki jest czas oczekiwania na protezę?

Czas wykonania pracy w laboratorium protetycznym wynosi od 5 do 14 dni.

Jak prawidłowo dbać o protezę?

O protezę na implantach należy dbać dokładnie tak samo jak o naturalne zęby. Wybór środków higienicznych warto skonsultować z lekarzem stomatologiem. Z kolei proteza ruchoma wymaga mycia co najmniej dwa razy dziennie. Należy dokładnie oczyścić wszystkie jej powierzchnie, szczególnie te, które przylegają bezpośrednio do błony śluzowej jamy ustnej.

Czy po leczeniu protetycznym należy stosować specjalną dietę?

W przypadku protezy opartej na implantach nie ma konieczności zmiany nawyków żywieniowych. Po wykonanym leczenia możesz jeść wszystkie rodzaje produktów.

Czy trudno przyzwyczaić się do protezy?

W pierwszych dniach po założeniu pracy protetycznej możesz odczuwać dyskomfort, ponieważ język i mięśnie muszą przyzwyczaić się do nowej protezy. Może to utrudnić spożywanie niektórych posiłków i poprawną wymowę. Dyskomfort znika jednak z czasem, a Pacjenci przyzwyczają się do noszenia protezy.

Jak często należy zmieniać protezę na nową?

Po założeniu protezy wskazane jest odbywanie wizyt kontrolnych u lekarza dentysty co 6 miesięcy. Specjalista może wtedy ocenić stan protezy i udzielić wskazówek dotyczących jej codziennej pielęgnacji, by mogła spełniać swoje zadanie jak najdłużej. Zwykle konieczność wymiany protezy na nową następuje po 5 latach, kiedy na skutek zaniku podłoża protetycznego przestaje ona idealnie pasować, w związku z czym traci swoją stabilność.

image

Nanodent Wysoko oceniany dentysta w kielcach

Mamy już ponad 8 000 zadowolonych pacjentów

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Nanodent za ich profesjonalne podejście do klienta i współpracę. Dr.Ciesielski i Dr.Wiaterek dobrze wiedzą co robią, przy tym dokładnie wyjaśniają stan zębów oraz proponowane leczenie. Wiedzialam że mogę im zaufać i się nie pomyliłam. Z całą pewnością będę polecać klinikę Nanodent. Thank you Nanodent for your professionalism, expertise and accommodations.

Magdalena Lim

Jestem pacjentką gabinetu Nanodent od niedawna, jestem zachwycona poziomem, jakością wykonywanych usług, oraz wiedzą dentystów. Trafiłam tam z polecenia(poczta pantoflowa-jedź tam na pewno Ci pomoże).Mam porównanie jak można wyleczyć zęba w innych gabinetach nawet jeśli chodzi o założenie zwykłej plomby.
Większość ubytków miałam robione pod mikroskopem, efekt końcowy niesamowity - ciężko odróżnić zęba leczonego od zdrowego. Ja się zgłosiłam z poważniejszym problemem niż zwykła plomba, dokuczało mi zgrzytanie zębami przez co je ścierałam i dopiero dr Ciesielski pomógł mi. Odbudował mi zęby i poprowadził leczenie tak iż problem z którym się pojawiłam ustąpił.Miałam krótkie starte zęby a mam pięknie odbudowane. Dziękuje za profesjonalizm całej załodze Nanodentu.

Joanna Pietras

W końcu sensowny dentysta, ogarnięte wszystkie zęby, polecam naprawdę warto cena idzie za jakością usługi.

Anna G

Zobacz co o leczeniu w Nanodent Mówią nasi pacjenci

image

10 Rzeczy

które powinieneś wiedzieć zanim wybierzesz dentystę

Zostaw nam wiadomość

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia? Jesteś gotowy poznać naszych lekarzy i ekspertów stomatologii?

Wypełnij poniższy formularz i umów się na konsultacje!