stomatolog dziecięcy kielce

Stomatolog dziecięcy Kielce

W pierwszych latach kształtują się nawyki i przekonania, które często rzutują na całe przyszłe życie. Jeśli pragniesz, by Twoje dziecko mogło zawsze cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, zacznij działać już teraz. Codzienna higiena zębów i regularne wizyty u lekarza stomatologa są podstawą do tego, by ukształtować wartościowe przyzwyczajenia. Aby starania rodziców były owocne i pozytywnie przełożyły się na jakość dorosłego życia ich pociech, konieczny jest przemyślany wybór gabinetu stomatologicznego. 

 

Jaki gabinet stomatologiczny jest przyjazny dzieciom?

Dlaczego wielu Pacjentom wizyta w gabinecie stomatologicznym przywodzi na myśl negatywne skojarzenia? Najczęściej jest to wynikiem nieprzyjemnych sytuacji, których doświadczyli właśnie w okresie dzieciństwa. Jeśli chcesz uchronić swoje dziecko przed stresem, obawami i lękiem przed dentystą (tak zwaną dentofobią), świadomie wybierz gabinet, który zapewni małemu Pacjentowi maksymalny komfort i przyjazną atmosferę. Bezbolesne znieczulenia, innowacyjne technologie, które znacznie usprawniają proces leczenia i wykwalifikowany personel, przeszkolony do pracy z dziećmi – to czynniki stanowiące o jakości gabinetu stomatologicznego. Wybierając takie miejsce możesz mieć pewność, że nie narazisz swojego dziecka na ból i stres, a wizyta może okazać się dla niego ciekawą przygodą.

W Nanodent zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla małego Pacjenta jest pierwsze, pozytywne wrażenie. Właśnie dlatego organizujemy wizyty adaptacyjne, podczas których dziecko może w komfortowych warunkach i bezstresowej atmosferze poznać gabinet stomatologiczny i zaznajomić się z lekarzem. Dajemy najmłodszym Pacjentom dużą swobodę, aby mogli zaadaptować się w nowej sytuacji. Stawiamy na edukację i zabawę, a zabiegi wykonujemy dopiero wtedy, gdy mały Pacjent sam wykaże chęć współpracy z lekarzem, nie zmuszamy dzieci do leczenia. Dzięki temu wizyta nie będzie dla niego szokiem - stanie się czymś naturalnym i chętniej przyjdzie na kolejną.

 

Dlaczego Nanodent to doskonałe miejsce dla dzieci?

 

 • Unikatowe rozwiązania - W naszej klinice korzystamy z najnowocześniejszych technologii, które pozwalają na wykonanie w pełni bezpiecznego leczenia bez stresu i bólu. Nie musisz się obawiać, że wizyta Twojego dziecka w gabinecie stomatologicznym będzie wiązała się z negatywnymi odczuciami. Komputerowe znieczulenie QuickSleeper zapewnia całkowicie bezbolesne i bezpieczne podanie środka znieczulającego i umożliwia komfortowe wykonanie zabiegu.

 • Specjalistyczne podejście - Sami jesteśmy rodzicami i wiemy, jak ważne jest odpowiednie podejście do najmłodszych Pacjentów. Uwielbiamy pracę z dziećmi i chętnie wprowadzamy małych Pacjentów w świat przyjaznej i bezbolesnej stomatologii poprzez zabawę i edukację. Zawsze tworzymy ciepłą, rodzinną atmosferę, dzięki czemu dzieci czują się w naszym gabinecie w pełni komfortowo i chętnie wracają do nas na kolejne wizyty.

 • Edukacja - Zwracamy szczególną uwagę na uświadomienie zarówno dzieciom, jak i rodzicom jakie korzyści przynosi regularne dbanie o zęby, jednocześnie przestrzegając przed konsekwencjami zaniedbań. Starannie tłumaczymy, jak prawidłowo je szczotkować i dbać o codzienną higienę jamy ustnej. Chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania. Wszystko po to, by zaszczepić w najmłodszych Pacjentach pragnienie posiadania zdrowego uśmiechu i świadomość tego, jak ważna jest profilaktyka.

 

Co możesz zrobić jako rodzic?

 • Zdecyduj się na wizytę jak najszybciej - Statystyki jasno pokazują, że im szybciej rodzic zgłasza się z dzieckiem na wizyty u lekarza stomatologa (adaptacyjne lub kontrolne), tym większe prawdopodobieństwo, że mały Pacjent zachowa zdrowy i piękny uśmiech na lata, a w przyszłości nie będzie miał problemów z wizytą w gabinecie dentystycznym. Chociaż na współpracę dziecka z lekarzem możemy liczyć najwcześniej w wieku 3 lat, warto udać się na pierwszą wizytę już wtedy, gdy zaczną pojawiać się pierwsze ząbki. Specjalista może wtedy udzielić rodzicom niezbędnych wskazówek, jak prawidłowo dbać o zęby mleczne ich pociechy. Z pewnością wiedza ta zaowocuje w przyszłości

 • Stwórz dobre skojarzenia - Nigdy nie strasz dziecka dentystą! Pozytywne nastawienie ma kluczowe znaczenie dla przebiegu całej wizyty. Racjonalnie wyjaśnij, dlaczego tak ważne jest, aby uczęszczać do gabinetu stomatologicznego. Aby stworzyć jak najlepsze skojarzenia związane z lekarzem stomatologiem, warto zaaranżować wizytę adaptacyjną, gdy nie będzie jeszcze konieczne zasadnicze leczenie zębów. Gdy dziecko uprzednio pozna personel i gabinet, dużo chętniej podejmie współpracę np. podczas wypełniania ubytku próchnicowego, a zabieg nie będzie dla niego szokiem.

 • Bądź wzorem do naśladowania - W pierwszych latach życia dziecko naśladuje dorosłych ze swojego najbliższego otoczenia. Dlatego bardzo istotne jest, aby rodzic swoją postawą przekazywał wartościowe wzorce. To naturalne, że stresujesz się przed pierwszą wizytą Twojej pociechy w gabinecie stomatologicznym. Staraj się jednak tego nie pokazywać i udowadniaj dziecku, że nie ma powodów do obaw. Jeśli zachowasz spokój i pozytywne nastawienie, ono również będzie przejawiać taką postawę. My natomiast przyłożymy wszelkich starań, by wizyta naprawdę okazała się pozytywnym doświadczeniem.

 • Wypracuj pozytywne nawyki - Regularne wizyty u lekarza są niezwykle ważne, ale to tylko jeden z elementów, składających się na efektywną profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci. Ważną część stanowi również dbanie o zdrowie zębów w domu. Bardzo odpowiedzialnym zadaniem rodziców jest wdrożenie pozytywnych nawyków dotyczących codziennej higieny. Dobrze jest, jeśli szczotkowanie zębów rano i wieczorem stanie się rytuałem, a jednocześnie będzie stanowiło wesołą zabawę dla całej rodziny.

 • Nie ignoruj zębów mlecznych - Panuje błędne przekonanie, że o zęby mleczne nie należy dbać, ponieważ i tak wypadną. Prowadzi ono do poważnych konsekwencji, ponieważ próchnica zajmująca zęby mleczne może przenieść się na zęby stałe, co będzie skutkowało koniecznością przeprowadzenia leczenia kanałowego w bardzo młodym wieku. Innym skutkiem przedwczesnej utraty „mleczaków” są wady zgryzu. Braki w uzębieniu mogą bowiem spowodować przesunięcia pozostałych zębów w stronę powstałej luki. Aby uniknąć tych konsekwencji, należy zatroszczyć się o pierwsze zęby dziecka tak samo jak dba się o uzębienie stałe.

 

Etapy leczenia dzieci

1. Wizyta adaptacyjna - Rozpoczynamy od wizyty adaptacyjnej, na której mały Pacjent stopniowo poznaje gabinet i przekonuje się do lekarza. Jeśli dziecko będzie chciało podjąć współpracę, już podczas tej wizyty może zostać przeprowadzona diagnostyka, wstępne leczenie lub zabiegi profilaktyczne.

2. Kompleksowa diagnostyka - Gdy dziecko zaadaptuje się już w naszym gabinecie, przeprowadzamy kompleksową diagnostykę i badamy stan zdrowia jego jamy ustnej. To kluczowy etap, ponieważ szczegółowo przeprowadzone badania pozwalają na dokładne zaplanowanie leczenia i jego bezpieczne przeprowadzenie. Po wykonaniu diagnostyki rozmawiamy z rodzicami, jakie kroki należy podjąć, aby utrzymać w zdrowiu lub wyleczyć zęby ich dziecka.

3. Leczenie -Zazwyczaj zabiegi wykonywane u najmłodszych Pacjentów mają charakter profilaktyczny. Jeśli jednak występuje konieczność zasadniczego leczenia, przeprowadzamy je przy pomocy najnowocześniejszych technologii, dzięki czemu zabiegi są całkowicie bezpieczne i skuteczne.

4. Edukacja -Każda wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym ma także charakter edukacyjny. Uczymy najmłodszych Pacjentów, jak prawidłowo szczotkować zęby, pomagamy wybrać odpowiednią szczoteczkę i pastę oraz tłumaczymy, jak ważna jest profilaktyka, zwłaszcza w młodym wieku.

 

 Jakie zabiegi wykonujemy u najmłodszych Pacjentów?

 

 • Fluoryzacja - całkowicie bezpieczny i bezbolesny zabieg mający na celu ochronę szkliwa przed bakteriami, które mogą prowadzić do próchnicy. Polega na nałożeniu na zęby preparatu, zawierającego dodatkowe dawki fluoru. Ze względu na pozytywne działanie profilaktyczne i przyjemną formę zabiegu często jest wykonywany na samym początku przygody małego Pacjenta w gabinecie stomatologicznym.

 • Lakowanie - bezpieczny i bezbolesny zabieg polegający na wypełnieniu specjalnym lakiem szczelin, które występują na powierzchni zęba. Pełni funkcję ochronną przed próchnicą, eliminując rozwój bakterii w trudno dostępnych miejscach.

 • Podcięcie wędzidełka – prosty zabieg chirurgiczny, który ma za zadanie zwiększenie ruchomości wargi lub języka. Może go zalecić ortodonta przed założeniem aparatu na zęby lub logopeda, jeśli zauważy zmniejszoną ruchliwość i utrudnioną wymowę. Procedura jest zupełnie bezbolesna, ponieważ zawsze przeprowadzamy ją przy użyciu komputerowego znieczulenia QuickSleeper, które eliminuje wszelkie nieprzyjemne dolegliwości.

 

 

Poznaj ekspertów w leczeniu dzieci

właściciel gabinetu

Absolwent Wydziału Lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W naszym gabinecie zajmuje się leczeniem zachowawczym i endodoncją. Nieustannie udoskonala swoje umiejętności biorąc udział w licznych szkoleniach i kursach z zakresu leczenia interdyscyplinarnego.

Czytaj dalej

właściciel gabinetu

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi, po której ukończeniu odbył liczne staże, zdobywając doświadczenie u najlepszych stomatologów w kraju. Absolwent Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging w Warszawie. W naszym gabinecie zajmuje się medycyną estetyczną - anti aging, stomatologią dziecięcą i zachowawczą. Swoje kwalifikacje podnosi uczestnicząc regularnie w kursach, szkoleniach i kongresach zarówno z medycyny estetycznej jak i stomatologii ogólnej.

Czytaj dalej

Przeczytaj najczęstsze pytania przed wizytą z dzieckiem

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu dla dziecka?

W pierwszych latach kształtują się nawyki, rzutujące na całe przyszłe życie. Dlatego decyzja o wyborze odpowiedniego gabinetu stomatologicznego dla dziecka jest tak ważna. Istotne jest, aby przygoda z lekarzem dentystą była jak najbardziej pozytywna od samego początku. Dobrym sposobem na rozpoczęcie przyjaznej relacji małego Pacjenta z lekarzem stomatologiem jest wizyta adaptacyjna, podczas której dziecko może w komfortowych warunkach poznać gabinet i jego pracowników. Wybierając gabinet stomatologiczny warto również zwrócić uwagę na specjalistyczne podejście personelu do najmłodszych Pacjentów oraz możliwość leczenia z użyciem komputerowego znieczulenia QuickSleeper.

Czy warto leczyć zęby mleczne?

Jak najbardziej! O „mleczaki” należy dbać dokładnie tak samo, jak o zęby stałe, ponieważ próchnica, która się na nich pojawi, może przenieść się również na przyszłe uzębienie. Ponadto zbyt szybka utrata zębów mlecznych prowadzi do wad zgryzu, które mogą skutkować koniecznością przeprowadzenia leczenia ortodontycznego w przyszłości.

Jak nakłonić dziecko do dbania o zdrowie zębów?

Stosunek małego Pacjenta do lekarza w dużej mierze zależy od podejścia rodziców. Szczególnie w pierwszych latach życia dzieci przejmują nawyki od najbliższych. Jeżeli zatem rodzice swoim przykładem pokażą, że nie należy obawiać się lekarza stomatologa i warto dbać o zęby od najmłodszych lat, to mały Pacjent znacznie chętniej rozpocznie leczenie.

image

Nanodent Wysoko oceniany dentysta w kielcach

Mamy już ponad 8 000 zadowolonych pacjentów

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Nanodent za ich profesjonalne podejście do klienta i współpracę. Dr.Ciesielski i Dr.Wiaterek dobrze wiedzą co robią, przy tym dokładnie wyjaśniają stan zębów oraz proponowane leczenie. Wiedzialam że mogę im zaufać i się nie pomyliłam. Z całą pewnością będę polecać klinikę Nanodent. Thank you Nanodent for your professionalism, expertise and accommodations.

Magdalena Lim

Jestem pacjentką gabinetu Nanodent od niedawna, jestem zachwycona poziomem, jakością wykonywanych usług, oraz wiedzą dentystów. Trafiłam tam z polecenia(poczta pantoflowa-jedź tam na pewno Ci pomoże).Mam porównanie jak można wyleczyć zęba w innych gabinetach nawet jeśli chodzi o założenie zwykłej plomby.
Większość ubytków miałam robione pod mikroskopem, efekt końcowy niesamowity - ciężko odróżnić zęba leczonego od zdrowego. Ja się zgłosiłam z poważniejszym problemem niż zwykła plomba, dokuczało mi zgrzytanie zębami przez co je ścierałam i dopiero dr Ciesielski pomógł mi. Odbudował mi zęby i poprowadził leczenie tak iż problem z którym się pojawiłam ustąpił.Miałam krótkie starte zęby a mam pięknie odbudowane. Dziękuje za profesjonalizm całej załodze Nanodentu.

Joanna Pietras

W końcu sensowny dentysta, ogarnięte wszystkie zęby, polecam naprawdę warto cena idzie za jakością usługi.

Anna G

Zobacz co o leczeniu w Nanodent Mówią nasi pacjenci

image

10 Rzeczy

które powinieneś wiedzieć zanim wybierzesz dentystę

Zostaw nam wiadomość

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia? Jesteś gotowy poznać naszych lekarzy i ekspertów stomatologii?

Wypełnij poniższy formularz i umów się na konsultacje!