Nosisz protezę, której nie lubisz?

Protetyka to dziedzina stomatologii, która w ciągu ostatnich lat zrobiła ogromny postęp. Ruchome protezy, które przez wiele lat były najpopularniejszym rozwiązaniem, ustępują miejsca nowoczesnym rozwiązaniom, które są bardziej funkcjonalne i estetyczne.

Jeśli jesteś użytkownikiem protezy ruchomej, która nie spełnia Twoich oczekiwań, mamy dla Ciebie rozwiązanie. W Nanodent oferujemy szereg metod, które skutecznie przywrócą Ci komfort codziennego funkcjonowania. Jeżeli pragniesz powrócić do dawnego stylu życia, znów cieszyć się smakiem ulubionych potraw, jeść i śmiać się bez obaw – zamień swoją protezę na stałą odbudowę protetyczną, zamocowaną na implantach. Użytkownicy tego rozwiązania zgodnie twierdzą, że jest ono tak samo komfortowe, jak posiadanie naturalnych zębów.

 

 

Protezy mocowane na implantach w Nanodent

Doskonałą alternatywę dla tradycyjnej protezy ruchomej stanowi zastosowanie leczenia implantologicznego w połączeniu z protetyką. Metoda ta znacznie podnosi jakość życia Pacjenta. Główną zaletą jest to, że proteza osadzona na implantach zostaje trwale zamocowana w jamie ustnej, co uniemożliwia jej przemieszczanie się i wypadanie. Dzięki temu Pacjent może czuć się pewnie, traktując uzupełnienie protetyczne tak, jakby było to jego naturalne zęby.

Leczenie implanto-protetyczne w Nanodent rozpoczynamy od wizyty konsultacyjnej, podczas której zostaje zweryfikowany stan zdrowia jamy ustnej i przeprowadza się kompleksową diagnostykę. Na jej podstawie lekarz stomatolog tworzy precyzyjny plan leczenia, według którego będą realizowane kolejne etapy. Zasadnicze leczenie dzieli się na dwie części:

 

1. Część chirurgiczna

Pierwszy etap leczenia polega na przeprowadzeniu implantacji. Implanty dentystyczne to kilkumilimetrowe elementy, wykonane z tytanu, przypominające swoim kształtem śrubkę. Zabieg polega na wszczepieniu ich w miejsca po utraconych zębach. Ich zadaniem jest zastępowanie korzeni zębów i stanowienie podstawy do zamocowania przyszłej protezy. Zwykle do osadzenia pracy protetycznej wystarczy wprowadzenie 4 lub 6 implantów. Po implantacji następuje proces gojenia się i regeneracji, który trwa kilkanaście tygodni,. Tytan, dzięki swej biokompatybilności w pełni integruje się z kością, dzięki czemu implanty są traktowane przez organizm jak własna tkanka. Rewolucyjność tej metody polega na doskonałym odtwarzaniu anatomii naturalnego uzębienia.

 

2. Część protetyczna

Drugi etap leczenia polega na zamocowaniu na implantach pracy protetycznej, która zostaje wykonana w laboratorium na podstawie wycisku jamy ustnej Pacjenta. Dzięki możliwości wykorzystania najnowszych technologi CAD/CAM, charakteryzujących się dużą precyzją, gotowa proteza doskonale dopasowuje się do warunków anatomicznych Pacjenta. Protezę mocuje się w kilku miejscach, w których zostały wszczepione implanty, co sprawia, że zostaje osadzona trwale. Stabilność tego rozwiązania sprawia, że Pacjent może czuć się pewnie i od tej pory możne korzystać z protezy zupełnie tak, jak z własnych, naturalnych zębów. Wykonana w ten sposób praca charakteryzuje się doskonałą funkcjonalnością, ponieważ siły żucia przenoszone są bezpośrednio na kość, co zapobiega jej zanikowi. Dodatkowo wysokie walory estetyczne sprawiają, że nie sposób rozróżnić przygotowanej w ten sposób protezy od naturalnych zębów.

 

Dlaczego warto zmienić protezę ruchomą na stałą?

Przede wszystkim znacznie zwiększy się jakość Twojego życia. Stała proteza mocowana na implantach to doskonałe rozwiązanie dla osób, które są zmęczone użytkowaniem protezy ruchomej. Jest znacznie bardziej stabilna, dzięki czemu pozwala bez obaw jeść ulubione potrawy, głośno rozmawiać i śmiać się oraz cieszyć się pięknym, olśniewającym uśmiechem.

Korzyści, które daje Ci zmiana starej protezy na rozwiązanie stałe osadzone na implantach:

  • zapobieganie zanikowi kości,
  • wyraźna wymowa,
  • komfort użytkowania,
  • możliwość spożywania wszystkich rodzajów produktów,
  • piękny wygląd,
  • większa pewność siebie,
  • swoboda i spontaniczność,
  • możliwość swobodnego uśmiechania się.

 

 

Co możesz teraz zrobić?

Jeśli nosisz protezę, która nie spełnia Twoich oczekiwań, przyjdź do naszego gabinetu. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb. Implanty dentystyczne mogą odmienić Twoje życie. By przekonać się, czy są dla Ciebie odpowiednią metodą leczenia, umów się na konsultację.

WYPEŁNIJ FORMULARZ LUB ZADZWOŃ POD NUMER 41 362 13 63 I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ.

Zostaw nam wiadomość

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia? Jesteś gotowy poznać naszych lekarzy i ekspertów stomatologii?

Wypełnij poniższy formularz i umów się na konsultacje!